XXII Giełda Wynalazków 2015

XXII Giełda Wynalazków

W dniach 17 – 18 lutego Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów już po raz 22 organizuje retrospektywną imprezę o nazwie „XXII Giełda Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach i targach innowacji w 2014 roku”. Wystawa odbędzie się w Centrum Konferencyjnym, będącym częścią Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to jest szczególne, ponieważ jak żadne inne w Polsce kojarzy się z innowacyjnością, wynalazkami i odkryciami, a także szeroko pojętym rozwojem nauki. Współorganizatorem Giełdy jest firma Eurobussines Haller.

Podobnie jak w latach ubiegłych impreza została objęta honorowymi patronatami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Naczelnej Organizacji Technicznej, Urzędu Patentowego RP i PARP. Głównymi patronami medialnymi są m.in.: Polskie Radio Czwórka, the Warsaw Voice, Polish Market, Magazyn Gospodarczy Fakty oraz Przegląd Mechaniczny.

Do udziału w Giełdzie zapraszani są przedstawiciele akademickich środowisk naukowych, instytutów badawczych a także firm prywatnych, uczniowie, studenci, doktoranci oraz przedstawiciele przemysłu, których innowacyjne rozwiązania otrzymały medale i inne wyróżnienia na światowych wystawach wynalazków w 2014 roku, organizowanych między innymi w Genewie, Norymberdze, Brukseli, Seulu, Tajpej, Sewastopolu i Kuala Lumpur, a co za tym idzie zyskały atencję i uznanie na arenie międzynarodowej. Podczas ubiegłorocznej edycji Giełdy przedstawiono ponad 170 projektów, głównie z dziedziny ekologii, chemii, biologii, elektroniki, technik medycznych, mechaniki, budownictwa i informatyki.

Prezentowanych będzie około 130 rozwiązań nagrodzonych na wystawach innowacji w roku 2014.

Pierwszego dnia imprezy będzie miała miejsce Ceremonia wręczania dyplomów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego laureatom wystaw i targów wynalazczości w roku 2014. W otwarciu wystawy oraz w całej Ceremonii uczestniczyć będą, jak co roku, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Patentowego RP, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także prasy, radia i telewizji. Następnie odbędzie się zwiedzenie stoisk wystawienniczych przez gości honorowych oraz media.

Drugiego dnia wystawy 18 lutego każdy zainteresowany będzie miał okazję odwiedzić Giełdę i zapoznać się z prezentowanymi przez uczestników wystawy innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Głównym celem wystawy jest  promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym, zwiększenie zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami  innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostaną przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym lub gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.

Serdecznie zapraszamy.

 

Print Friendly, PDF & Email