Zakończenie 8. edycji konkursu „Młody Innowator”

19 czerwca 2015 r. w Warszawskim Domu Technika Naczelnej Organizacji Technicznej podsumowano rozgrywaną, w roku szkolnym 2014/2015 VIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator”. W uroczystości wziął udział prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów – prof. nzw. dr hab. inż. Michał Szota.

Celem Konkursu, organizowanego przez struktury Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych – NOT wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, Towarzystwem Kultury Technicznej jest inspirowanie młodych Polaków do innowacyjnego myślenia w życiu i przyszłej pracy zawodowej. Laureatów Jury Konkursu wyłoniło w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum i technikum.

Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Mam pomysł na produkt przyszłości”. Konkurs Młody Innowator ma na celu naukę pracy zespołowej – wspólnego realizowania zadań, organizacji i odpowiedzialności. Pobudza dzieci i młodzież do innowacyjnego myślenia i prowadzi do umiejętności rozwiązywania problemów.

Udział zespołów uczniowskich w konkursie polega na:

  • poszukiwaniu pomysłów – co można zmienić, udoskonalić, wymyślić, aby żyło nam się bezpieczniej, wygodniej, ładniej,
  • zbieraniu informacji – jak można to zrobić, z jakiego materiału, jakimi narzędziami, w jakiej kolejności,
  • wykonaniu określonego projektu, przedmiotu, modelu lub makiety,
  • przygotowywaniu prezentacji i przedstawieniu swojej pracy na forum klasy, szkoły

Listę nagrodzonych osób znajdą państwo na stronie FSNT-NOT klikając w ten odnośnik.

Młodzi Innowatorzy wyróżnionych wynalazków zostali zaproszeni do darmowego wystawienia i prezentacji nagrodzonych wynalazków na 9. Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków – IWIS 2015, która odbędzie się w dniach 12-14 października 2015 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Nagrodzonym Młodym Innowatorom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej zamieszczamy dla Państwa kilka zdjęć z tegorocznej uroczystości.

mi01

mi03

mi02

mi02

01 02 03 04 05

mi01sponsorzy-2

Print Friendly, PDF & Email