XXI Giełda Wynalazków 2014

logo

   W dniach 11 – 12 lutego Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów już po raz 21 organizuje retrospektywną imprezę o nazwie „XXI Giełda Wynalazków nagrodzonych na światowych wystawach i targach innowacji w 2013 roku”. Wystawa odbędzie się w Centrum Konferencyjnym, będącym częścią Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to jest szczególne, ponieważ jak żadne inne w Polsce kojarzy się z innowacyjnością, wynalazkami i odkryciami, a także szeroko pojętym rozwojem nauki. Współorganizatorem Giełdy Wynalazków jest firma Eurobusiness-Haller.

Podobnie jak w latach ubiegłych impreza została objęta honorowymi patronatami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Rady Głównej Instytutów Badawczych i Naczelnej Organizacji Technicznej. Głównymi patronami medialnymi zeszłorocznej Giełdy byli: Polskie Radio, TVP Polonia, Polish Market, Magazyn Gospodarczy Fakty oraz Gazeta Inżynierska Przegląd Techniczny, do których SPWiR w tym roku także zwróciło się o udzielenie patronatu. Do udziału w Giełdzie zapraszani są przedstawiciele akademickich środowisk naukowych, instytutów badawczych a także firm prywatnych, uczniowie, studenci, doktoranci oraz przedstawiciele przemysłu, których innowacyjne rozwiązania otrzymały medale i inne wyróżnienia na światowych wystawach wynalazków w 2013 roku, organizowanych między innymi w Brukseli, Norymberdze, Seulu, Tajpej, Makau, Pradze, Sewastopolu i Kuala Lumpur, a co za tym idzie zyskały atencję i uznanie na arenie międzynarodowej. Podczas ubiegłorocznej edycji Giełdy przedstawiono ponad 170 projektów, głównie z dziedziny ekologii, chemii, biologii, elektroniki, technik medycznych, mechaniki, budownictwa i informatyki.

Pierwszego dnia imprezy będzie miała miejsce Ceremonia wręczania dyplomów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego laureatom wystaw i targów wynalazczości w roku 2013. W otwarciu wystawy oraz w całej Ceremonii uczestniczyć będą, jak co roku, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Gospodarki, Urzędu Patentowego RP, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, a także prasy, radia i telewizji. Następnie odbędzie się zwiedzenie stoisk wystawienniczych przez gości honorowych oraz media.

Drugiego dnia wystawy, czyli 12 lutego każdy zainteresowany będzie miał okazję odwiedzić Giełdę i zapoznać się z prezentowanymi przez uczestników wystawy innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny.

Głównym celem wystawy jest  promocja osiągnięć i międzynarodowych sukcesów jednostek sfery nauki, innowacyjnych podmiotów gospodarczych oraz indywidualnych wynalazców poza środowiskiem naukowym, zwiększenie zainteresowania przedsiębiorców polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz produktami innowacyjnymi, a także uhonorowanie medalistów targów wynalazczości za ich międzynarodowe sukcesy. Na Giełdzie zostaną przedstawione wyroby i technologie zaawansowane w procesie badawczo-wdrożeniowym lub gotowe do wdrożenia i komercjalizacji.

Serdecznie zapraszamy.

Patronat honorowy:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Ministerstwo Gospodarki
Urząd Patentowy RP
Naczelna Organizacja Techniczna
Rada Główna Instytutów Badawczych
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Patronat medialny:
Gazeta Prawna
Czwórka Polskie Radio
Radio Dla Ciebie
TV Orion
Polish Market
Magazyn Gospodarczy FAKTY
Magazyn Przemysłowy
Perspektywy
Teberia
inżynierka.pl
The Warsaw Voice
Nauka w Polsce – PAP
Przegląd Techniczny
FOCUS
Portal Techniczny
Nowoczesne Technologie w Przemyśle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email